Opublikowano:

O co najczęściej pytamy wróżkę?

Kto z nas nie chciałby wiedzieć, co jest zapisane w gwiazdach, co przyniesie mu los, czy uśmiechnie się do niego szczęście oraz jaką życiową decyzję podjąć w danym momencie. Nie bez powodu usługi wróżek cieszą się taką popularnością. Okazuje się, że problemy, z którymi zwracamy się do wróżki powtarzają się. Nic dziwnego – dotyczą one przecież kluczowych kwestii, dotyczących ludzkiej egzystencji takich jak miłość, rodzina, zdrowie, praca itp. O co najczęściej pytamy wróżkę?

Pytania, z którymi zwracamy się do wróżki można podzielić na kilka podstawowych bloków tematycznych:

Miłość

Ci, którzy nie odnaleźli jeszcze swojego życiowego partnera pytają, czy mają szansę na miłość, kiedy spotkają swoją drugą połówkę, jaka ona będzie itp. itd. Osoby, które już kogoś poznały również bardzo często udają się po poradę do wróżbity, zwłaszcza jeśli stoją przed jakąś kluczową decyzją np. wspólnym zamieszkaniem, zawarciem związku małżeńskiego. Radzą się wówczas czy warto zdecydować się na ten krok, czy mają szanse na stworzenie trwałego, szczęśliwego związku, jaka czeka ich przyszłość. Z kolei osoby, które znajdują się już w długotrwałych zalegalizowanych bądź nie związkach, chcą wiedzieć jak ta relacja będzie wyglądała w przyszłości, ale też jak ją utrzymać, jak podwyższyć temperaturę uczuć. Pojawiają się też pytania o zdradę, lojalność, o to jak przezwyciężyć kryzys.

Rodzina

Single i bezdzietne pary najczęściej pytają o to, czy będą posiadać potomstwo, w jakiej ilości i kiedy mogą się go spodziewać. Z kolei rodziny, które mają już dzieci chcą wiedzieć najczęściej to, jaka przyszłość czeka ich dzieci (pytania są najróżniejsze od chorób, przez problemy wieku dziecięcego po to czy syn lub córka dostanie się na studia bądź ułoży sobie życie osobiste). Nierzadko padają też pytania o życie codzienne np. czy osoba z bliskiego nam otoczenia nie chce nas wykorzystać, czy zdecydować się na zakup danej nieruchomości, czy ktoś dobrze czy źle nam życzy, czy w relacjach z poszczególnymi członkami rodziny dominuje szczerość i lojalność czy raczej negatywne uczucia itp.

Zdrowie

Kolejnym tematem, który niezwykle interesuje osoby odwiedzające wróżkę jest zdrowie. Temat ten poruszamy, kiedy jesteśmy jeszcze w pełni sił, ale także kiedy organizm już nieco niedomaga lub pojawiają się pierwsze problemy zdrowotne. Oczywiście raczej nikt nie oczekuje od wróżki gotowej recepty w postaci zaleconej terapii czy konkretnego leku. Na takie pytanie zresztą profesjonalistka nigdy by nie odpowiedziała. Klienci wróżki pytają o to, czy są zagrożeni jakąś chorobą, sami czy może ktoś z ich bliskich, interesuje ich też finał podjętego leczenia, pomyślność operacji itp.

Życie zawodowe

Inny zestaw pytań, jakie stawiają osoby korzystające z usług wróżki dotyczy sfery zawodowej. Szczególnie interesuje to ludzi, którzy są na starcie ścieżki kariery lub też zamierzają zmienić swoją dotychczasową pracę. Co więcej po porady do wróżki udają się zarówno osoby stawiające pierwsze kroki na rynku pracy, ludzie z kilkuletnim stażem jak i cenieni i wpływowi biznesmeni. Najczęstsze pytania dotyczą tego, jaką podjąć pracę, czy nadaję się do danego zawodu czy też nie, jaką decyzję zawodową podjąć, czy to dobry moment na zmianę dotychczasowego zajęcia, czy odnajdę się wśród nowych obowiązków, czy zdecydować się na pracę na własny rachunek. Odwiedzający wróżbitę bardzo często boją się też o stronę materialną np. czy zmiana pracy nie spowoduje obniżenia ich stopy życiowej, czy dają radę zapewnić byt swojej rodzinie, czy dana inwestycja nie jest zbyt ryzykowna i czy warto to ryzyko podjąć. Bardzo często padają też pytania o konkrety np. w jakim miejscu otworzyć filię czy robić interesy z daną osobę, czy podpisać konkretną umowę.

To, która strefa jest dla nas najważniejsza zależy od tego, na jakim etapie życia aktualnie się znajdujemy. To zupełnie naturalne. Innymi problemami żyje przecież znajdujący się na progu dorosłego życia singiel, innymi para spodziewająca się dziecka, innymi biznesmen z sporym dorobkiem życiowym i zawodowym, a innymi schorowany emeryt. Choć bywają też oczywiście dłuższe wizyty i rozmowy z wróżką podczas których poruszane są tematy z wszystkich wymienionych wyżej sfer. Z tym, że taka rozmowa wymaga czasu. Zazwyczaj odbywa się podczas osobistego spotkania lub z wykorzystaniem nowoczesnych technologii np. telefonu lub internetu.

Przygotowując się do rozmowy z wróżką warto wstępnie przygotować sobie listę pytań. Pytania powinny być w miarę precyzyjne, nie powinny bazować na negatywnych emocjach, zaprzeczeniach. Ważne jest jak zostaną sformułowane. Przykładowo zamiast pytać czy mój związek jest dobry (każdy może inaczej interpretować znacznie słowa dobry) lepiej zapytać, jakie relacje łączą mnie z partnerem bądź czy tworzymy, zgodny, oparty na zaufaniu i miłości związek. Zamiast wnikać w to, czy partner darzy mnie uczuciem lepiej doprecyzować i dowiedzieć się, jakie konkretnie uczucia żywi do mnie druga połowa.

O co nie pytać wróżki?

Istnieje też pewien kanon pytań, o które nie należy pytać wróżki astrologa czy tarocisty. Po pierwsze pytania powinny dotyczyć przede wszystkim nas samych. Jeśli pytamy o osoby trzecie to właśnie w relacji do danej osoby. Przykładowo możemy próbować dowiedzieć się czy partner nas zdradza, ale nie powinniśmy już pytać o potencjalną kochankę i łączące ich relacje. Kolejnym pytaniem, które dla wróżki jest tematem tabu jest pytanie o datę śmierci. Pamiętajmy o tym, że nie tylko wróżby i przepowiednie mają wpływ na nasze życie, ale przede wszystkim my sami, nasze postępowanie, nasze decyzje i wybory. Pytanie o datę śmierci i bezczynne, bezrefleksyjne czekanie na to, co przyniesie nam los mijałoby się z celem naszej egzystencji. Kolejna grupa niewskazanych pytań to bezmyślne, z pozoru sprawdzające lub traktujące zawód wróżbity jak hochsztaplerstwo porady, dotyczące tego jaka wygrana padnie w loterii, kto wygra mecz, kto zostanie głową państwa w najbliższych wyborach itp. itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *